قوانین SEO در سال 2018

      1.سرعت بارگذاری صفحات وبسایت خود را در صورت لزوم بهبود دهید.

از ابزار page speed insight گوگل برای بهبود جاهایی که مورد نیاز است استفاده کنید. شما می توانید از ابزارهایی از قبیل Pingdom، GTMetrix و Varvy استفاده کنید. در اینجا مواردی را می بینید که می توانید با استفاده از راهنماییهای موجود در آن برای افزایش سرعت وب سایت خود اقدام نمایید بطور مثال چندی از موارد مشهور زیر را در وب سایتتان بگنجانید:

 • زمان پاسخ سرور به درخواست را کاهش دهید.
 • در قسمت بالای وب سایت مسدود کننده ی رندر برنامه ی css و java script را حذف نمایید.
 • استفاده از حافظه cache مرورگر را برای افزایش سرعت بارگذاری وب سایت ها بسیار موثر است.
 • کوچک کردن یا کاهش دادن حجم فایل های java script، css، html تا حد امکان.
 • فعال کردن فشرده سازی از طریق GZip.
 • بهینه سازی تمامی تصاویر با استفاده از وب سایت io بدون افت کیفیت تصویر.
 1. برای دامنه ی وب سایت خود از dns و یک cdn استفاده کنید تا به محتوای خود، به سرعت دسترسی پیدا کنید.

با استفاده از محتوای cdn می توانید با سرعت  بیشتری محتوای خود را به کاربران در هر جایی عرضه کنید. Cdn ها محتوای خود را در سرورهای سراسر جهان پخش می کنند و انعکاس می دهند و سپس محتویات آنرا از نزدیک ترین سرور به بازدید کننده ارائه می کنند. شما همچنین باید dns خود را به یک فضای ابری یا مشابه آن انتقال دهید. اغلب انتشار dns می تواند بسته به اینکه چه کسی ثبت نام کرده و سرورهای خود را در آن قرار داده و یا از کجا درخواست dns از آن استفاده می کند، بهینه شوند.

بطور مثال در command ویندوز، سایت خود را trace  کنید (command line: tracert mydomain.com) و با سایتی که دارایcdn  هست مقایسه کنید در آنجا خواهید دید که انتقال محتوا سرعت بیشتری دارد و شما زود تر صفحه وب سایت دارای cdn  را باز می کنید.

 1. محتوایی تولید کنید که ارزش آفرینی کند.

همیشه محتوای فوق العاده تولید کنید و هیچوقت از میانبر برای این کار استفاده نکنید. توانایی گوگل برای از بین بردن محتوای عالی، با گذشت هر ماه بهتر و بهتر می شود. سعی نکنید که این سیستم را به بازی بگیرید. در واقع از راه خود برای ایجاد محتوای عالی بیرون بیایید. وقتی که این کار را انجام می دهید، در سایت شما، بازتاب می شود و تعداد بیننده افزایش می یابد. محتوای عالی بازدید کنندگان را جذب می کند و از آنها برای اشتراک گذاری دعوت می کند. به طور کلی، هنگام ایجاد محتوای خوب بر روی موارد زیر تمرکز کنید:

 • اگر می توانید مطالب کمتر از 200 کلمه را ننویسید.
 • یک پروفایل لینک سالم بسازید که شامل هر دو لینک های داخلی و لینک های مربوطه خارجی باشد.
 • منابع خود را ذکر کنید و از تمام آمار و مطالب نسخه پشتیبان (بکاپ) داشته باشید.
 • بخش مطالب خود را بخش بندی و مرتب و آن را قابل فهم و خواندن برای عموم کنید.
 • از تصاویر با کیفیت بالا و مرتبط با مطلب در سایت استفاده کنید.
 • از کلید واژه سالم (همان کلمه که در متن موجود است) استفاده کنید و همچنین کلمات کلیدی را فراموش نکنید.
 • محتوای ایجاد کنید که آموزشی باشد و به حل مشکلات حرفه کمک کند.
 • مطالب خود را به صورت کاملا شفاف و تازه و در اصطلاح طبیعی و ارگانیک برای عموم منتشر کنید
 1. از قابلیت ریسپانسیو در تلفن همراه در سراسر دستگاه ها اطمینان حاصل کنید.

جستجوهای تلفن همراه امروزه بسیار سریع تر و بیشتر از جستجوی دسکتاپ است. بر روی قابلیت دارا بودن نسخه تلفن های همراه تمرکز کنید. براساس سایت searchengineland.com، جستجوهایی که در سال 2016 از طریق موبایل انجام شده بود 60% از کل جستجوها را به خود اختصاص داده است. وقت کافی را برای اینکه سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده است، بگذارید. بطور مثال از ساختارهای css و bootstrap استفاده کنید.

 1. تمرکز بر افزایش تجربه کاربر

یک تجربه عالی برای کاربر ایجاد کنید. این به آن معنا است که سایت خود را برای استفاده آسان تر بهینه می کنید. سایت را به گونه ای طراحی کنید که حرکت کردن در آن به آسانی انجام شود و همچنین جستجو و کشف کردن محتوا در آن راحت باشد.

در اینجا چند نمونه مثال را می بینیم:

. ازbreadcrumb  در ناوبری خود استفاده کنید.

. یک سایت با امکان جستجوی سریع را پیاده سازی کنید.

. وب سایت خود را بیش از حد گرافیکی نکنید و از زیاده روی بپرهیزید.

. منوی اصلی را آسان، راحت و قابل استفاده تر طراحی کنید.

. محتویات خود را از طریق تگ ها در head سایت فهرست بندی کنید.

. از استفاده ی بیش از حد از پنجره های تبلیغاتی ((pop-ups اجتناب کنید.

 1. برای افزایش تعامل در سایت از مکمل های تبلیغاتی ویدیویی، صوتی یا پادکست ها استفاده کنید.

گوگل به شدت نگران میزان زمان استفاده کاربران در وب سایت شما است. بدین ترتیب هنگامی که یک محتوای مفید و جذاب ایجاد می کنید، مردم علاقه مند می شوند که مدت زمان بیشتری را صرف کنند. حالا شما به وضوح نیاز به قدرت بخشیدن به کلمات و محتوای غنی و طولانی دارید. البته که شما همچنین نیاز خواهید داشت تا محتوای خود را با ویدیوها، صوتی یا پادکست ها به خوبی تجهیز کنید. این باعث می شود که میانگین بازدید و مدت زمان دیدن از صفحه ی سایت شما افزایش یابد.

 1. استفاده از Lsi و Hummingbird برای تنوع کلمات کلیدی.

Lsi به گوگل اجازه می دهد که محتوا را با درک آنچه کاربر در جستجوی آن است، فراهم آورد به عنوان مثال: عبارت " آنلاین پولدار شو" را به روش های دیگر هم می توان بیان کرد مثل: " تولید پول نقد در اینترنت" یا "کسب درامد در وب" و موارد دیگر. گوگل می داند که این کلمات همان کلمات کلیدی هستند.از این برای همه مطالب خود استفاده کنید. این به شما این امکان را می دهد که بدون ایجاد ظاهر شلوغ و پر هرج و مرج کلمات، پروسه های عالی و طبیعی بدست بیاورید.

       8.لینک های خروجی مربوطه را در محتوای خود ایجاد کنید.

در هوشمند بودن گوگل شک نکنید. چرا؟ شما زمانی که یک متن برای انتشار در وب سایت خودتان منتشر می کنید، به دلیل اینکه اگر این مطلب برای اولین بار در موتورهای جستجو منتشر شده باشد، تاریخ ایجاد آن در گوگل ثبت خواهد شد. سایت هایی وجود دارند که مطالب شما را با حفظ کپی رایت و یا بدون استفاده از آن منتشر می کنند. زمانی که متن شما در سایت های دیگر با هر شرایطی قرار گرفت به دلیل اینکه گوگل تاریخ ایجاد آن متن را دارد،تمامی آن سایت ها بک لینک شما درآن مطلب می شود و rank آن صفحه (متن) نسبت به دیگر منتشر کنندگان بالاتر دیده می شود.

 1. تمرکز بر کیفیت، بیش از کمیت.

کیفیت لینک ها بسیار مهم تر از کمیت آنها است. دامنه های با لینک کیفیت بالاتر را هدف قرار داده و اطمینان حاصل کنید که این لینک ها به اصطلاح به طور طبیعی ایجاد می شوند و تغییری در آن صورت نمیگیرد (در صورت تغییر لینک مدتی جستجوی آن صفحه با ارور 404 در وب سایت شما مواجه می شود).

 1. همیشه محتوای خود را با استفاده از حوزه های قابل اعتماد به بازار عرضه کنید.

همیشه محتوا در دیگر سایت های مجاز دیگر علامت گذاری و بازاریابی می شود. مهم نیست که شما کجا آن مطالب را تولید می کنید، تولید محتوا و سپس بازاریابی آن کلید موفقیت seo در سال 2018 یا هر سال دیگری است. شما به سادگی می توانید محتوای مفید خود را در سایت های قدرتمند و معتبری چون quora، linkedin، publishing و medium ایجاد کنید.

 1. افراط بیش از حد در استفاده از آگهی ها.

مراقب باشید که میزان استفاده از آگهی شما در بالای صفحه چقدر است.در پایان روز شما نمی خواهید بخش بزرگی از سرتیتر را با تبلیغات بپوشانید. این کار تجربه کاربر را مختل می کند و گوگل یقینا این را دوست ندارد. همچنین آگهی زیاد به طور طبیعی سایت شما را آهسته می کند. آنها را به حداقل برسانید.

 1. تجارب فوق العاده حرفه شما

توصیه می شود در مطالب از نکات، تجربه ی حوادث تلخ و شیرین حرفه ی خود گاهی یاد کنید تا دیگران از آن تجربه کسب کنند. این را بدانید که مطالب شما باید تاثیر گذار باشد و بازدید کنندگان را به چالش بکشد. اینگونه نکات می توانند شامل شکست ها و پیروزی های شما در کارتان باشد.

 1. سعی نکنید کاری فریبنده انجام دهید.

انجام دادن هر کار فریبنده را فراموش کنید و بر روی ارزش آفرینی تمرکز کنید. سعی نکنید کاربران و موتورهای جستجو را فریب بدهید. اگر شما درباره seo میخواهید پیروز شوید، باید سخت تلاش کنید.

 1. استفاده از قدرت و نفوذ شبکه های اجتماعی برای ساخت محتوایی که به دامنه ی شما پیوند دارد.

رسانه های اجتماعی قطعا می توانند مقدار زیادی از ترافیک کاربر را به خود اختصاص دهند. شما می توانید با استفاده از یک مدیا (تصویر یا ویدئو کلیپ) و انتشار یک مطلب در زیر و پیوند آن به دامنه ی خود بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت خود دعوت کنید.

 1. مشتریانی که به شما در کارتان کمک می کنند.

در عرصه ی برند سازی و استارتاپی موقعیت های جذاب برای جذب مشتری وجود دارد. همیشه مطلبی را تهیه کنید که دارای نکات مثبت، پیشنهاد های ویژه و همچنین دارای واژه هایی باشد که ذهن مشتری را درگیر کرده و نسبت به آن منقلب گردد. این کار می تواند در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر به دلیل باز بودن نظردهی و تبلیغات تاثیر بیشتری نیز داشته باشد.

سخن روز

اگر به دنبال موفقیت نروید خودش به دنبال شما نخواهد آمد .

مارو اکلینز